Ako postaviť dom – 7 dôvodov prečo stavať s Torenitom

Ako postaviť dom – 7 dôvodov prečo stavať s Torenitom

Veľa ľudí sníva o tom, že si postavia svoj vlastný dom. Vlastniť nehnuteľnosť je v dnešnej dobe nielen výhodné po finančnej stránke, ale znamená to aj istotu do budúcnosti. Každý má o svojom bývaní inú predstavu, a preto je stavba domu často vhodnejším riešením než kúpa nového domu. Rôzni ľudia majú rôzne potreby. Niektorí si želajú dom s mnohými rozľahlými izbami a veľkou záhradou, iným vyhovuje menší, útulný domček. U každej stavby ale vzniká otázka, z čoho postaviť dom. Torenit® je v tomto ohľade odpoveďou na veľa otázok.

Stavba vlastného domu

Každý, kto sa rozhodne postaviť si svoj vlastný dom, stojí pred niekoľkými zásadnými rozhodnutiami. V prvom rade hraje úlohu lokalita, jej možnosti a tiež finančná stránka. V druhom rade je dôležité, aby budúci dom korešpondoval nielen s predstavami majiteľa, ale tiež zodpovedal stavebno-technickým parametrom, ekologickým požiadavkám Európskej únie, mal požadovanú životnosť a spĺňal ďalšie náležitosti.

Nároky na vlastnosti stavebných materiálov sú v súčasné dobe veľmi vysoké. Moderné murivá, výplne a konstrukčné profily musia vyhovovať množstvu podmienok. Medzi ne patria zdravotná nezávadnosť, dlhá životnosť, minimálna tepelná prestupnosť, nosnosť, tvarová stálosť, cena, eliminácia tepelných mostov a kondenzácie vody, rýchlosť dodania materiálu a ľahká manipulácia. Podkladový profil Torenit®, ktorý vyvinula spoločnosť TOR Cheb pre montáž okien, dverí a portálových systémov, spĺňa všetky tieto požiadavky.

Prečítajte si, prečo je TORENIT stavebný materiál pre 21. storočie.

1. Tepelne izolačné vlastnosti

Torenit® je stabilný sendvič z tvrdých dosiek PET peny a extrudovaného polystyrénu, ktorý má nadštandardné tepelne izolačné vlastnosti. Preto ideálne nahrádza v minulosti často používaný recyklovaný polyuretán, ktorý nemá zodpovedajúce parametre pre tepelnú izoláciu, je ťažší, má vyššiu mieru prašnosti pri obrábaní a nie je dostatočne tvarovo stály. Má tiež lepšie vlastnosti než recyklovaný PET vo forme peny alebo sendvič z polyuretánovej peny a XPS polystyrénu.

Sendvič z tvrdých dosiek PET peny a extrudovaného polystyrénu, ktorý vyvinula spoločnost TOR Cheb, má jedny z najlepších tepelne izolačných vlastností na trhu s materiálmi pre podkladové profily, ľahko sa obrába, je ľahký, dobre sa s ním manipuluje a má veľmi vysokú životnosť. Je vhodný pre založenie nielen okien a dverí, ale tiež presklených stien, portálových systémov, garážových vrát a ďalších stavebných výplní otvorov.

2. Nosnosť a tvarová stálosť

Podkladové profily Torenit® sú špeciálne vyvinuté pre zabudovanie stavebných výplní a na rozdiel od iných univerzálnych materiálov 100% spĺňajú požiadavky na stavebné systémy. Torenit® je ľahší než ostatné produkty používané pri montáži okien a dverí a vďaka kombinácii tvrdých dosiek PET peny s extrudovaným polystyrénom je rovnako pevný, tvarovo stály a má vysokú nosnosť.

3. Odolnosť voči vlhkosti a škodcom

Vlhkosť a kondenzácia vody zvyčajne vedú ku vzniku plesní, ktoré sú nezdravé nielen pre obyvateľov domu či bytu, ale tiež zásadne znižujú životnosť stavebnej výplne i stavebnej konštrukcie. Torenit® je veľmi vodeodolný a zabraňuje vzniku tepelných mostov.

Vďaka jeho vlastnostiam je možné zaistiť optimálne odvetrávanie vnútorných priestorov. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o veľmi stabilný a tvarovo stály materiál, ktorý je možné vyfrézovať presne podľa individuálnych požiadaviek každého zákazníka, sa dá zaistiť minimálne riziko kondenzácie vody. Torenit® je zároveň aj vysoko odolný proti škodcom.

4. Minimálne tepelné straty

V súčasnej dobe sú veľké požiadavky kladené aj na energetickú náročnosť budov. Nevhodne vybratý podkladový profil môže zvýšiť energetickú náročnosť až o desiatky percent. Vďaka Torenitu® je možné tepelné straty maximálne znížiť a minimalizovať únik tepla.

Správne osadenie okien, dverí a portálových systémov do stavebnej konštrukcie hraje významnú úlohu v dobrom utesnení a zároveň v optimálnom odvetrávaní. Podkladové profily Torenit® sú zákazníkom dodávané presne na mieru, materiál je variabilný, a preto je možné zaručiť minimálne tepelné straty.

5. Ľahká obrábateľnosť a manipulácia

Inovatívny technologický vývoj spoločnosti TOR Cheb zaisťuje ľahkú obrábateľnosť podkladových profilov do najmenších detailov. Vďaka konfigurátoru podkladových profilov so širokou ponukou rozmerov si ľahko a rýchlo vyberiete z pohodlia domova alebo kancelárie profiláciu presne podľa svojich potrieb.

Torenit® má vďaka svojej sendvičovej konštrukcii z tvrdých dosiek PET peny a extrudovaného polystyrénu zlepených D4 polyuretánovým lepidlom veľmi nízku hmotnosť a dobre sa s ním manipuluje. Montáž okien, dverí, portálových systémov a ďalších stavebných výplní je tak veľmi jednoduchá. Na želanie zákazníka je možné pripraviť v spodnej časti profilu otvory pre jeho priskrutkovanie do prahu alebo rámu a dodať speciálne podložky a vruty.

TIP: V online konfigurátore si ľahko a rýchlo vyberiete z ponuky profilov ten najvhodnejší pre váš systém.

6. Dostupnosť a cena

Kompozitný podkladový profil Torenit® bol vyvinutý špeciálne pre montáž okien, dverí a portálových systémov. Vďaka tomu môže spoločnosť TOR Cheb garantovať vždy dostupný materiál, zaisťovať podporu a logistiku. Vďaka vlastnému technologickému vývoju  môžeme poskytovať najmodernejšie materiály pre stavby 21. storočia.

Každá objednávka je okamžite spracovaná a pripravená na rýchlu expedíciu, ktorú spoločnosť TOR Cheb zaisťuje do maximálne piatich pracovných dní po celej Českej republike i na Slovensku. Vďaka nízkej hmotnosti podkladového profilu zákazníci tiež ušetria na nákladoch na dopravu. K dispozícii je i obchodno-technická podpora a samozrejmosťou je maximálna ústretovosť k aktuálnym i novým klientom.

7. Splnenie všetkých noriem

Pri zabudovávaní všetkých stavebných výplní, ako sú okná, dvere, okenné zostavy, portálové systémy a ďalšie je nutné dodržať všetky stavebné normy. V Českej republike je to norma ČSN 74 6077 a na Slovensku STN 73 3134, ktoré nahradili bývalú normalizačnú informáciu TNI 74 6077.

Podkladové profily spoločnosti TOR Cheb spĺňajú všetky náležitosti príslušnej normy a vďaka tomu je možné garantovať funkčné a dlhodobé stavebné riešenie podľa platnej legislatívy. Dodržanie noriem poskytuje staviteľom a firmám istotu kvalitného štandardu.

Chystáte sa stavať alebo rekonštruovať? Pozrite sa, ako na montáž okien a dverí podľa pravidiel.