Torenit je špecialista na podkladanie okien či dverí

Torenit je špecialista na podkladanie okien či dverí

Torenit je podkladový profil s bezkonkurenčnými vlastnosťami, ktorý navrhli odborníci zo spoločnosti TOR Cheb.

Bez Torenitu
S Torenitom
Tepelný most - srovnání

Eliminuje tepelné mosty

Únik tepla z vnútorného prostredia do vonkajšieho je u stavebných konštrukcií častým problémom. Obvykle sa objevuje v miestach, kde sú na seba napojené rôzne časti stavby. Tepelné mosty sú potom príčinou vyššej energetickej náročnosti budovy a môžu viesť ku kondenzácii vody alebo k vzniku plesní. Torenit minimalizuje intenzitu prenosu tepla medzi vnútorným a vonkajším prostredím. Vďaka presnému frézovaniu je spára dokonale utesnená.

Klasická konštrukcia
Ku vzniku rosného bodu dochádza vo vnútri konštrukcie, vzniká riziko kondenzácie vodných pár a rastu plesní.

Konštrukcie s použitím Torenitu
Rosný bod vzniká mimo konštrukciu, ku kondenzácii vodnej pary vo vnútri konštrukcie nedochádza.

Zvyšuje životnosť stavebnej výplne

Kvalita stavebnej výplne je zásadný faktor, ktorý ovplyvňuje efektivitu zateplenia obvodového plášťa. Medzi najproblematickejšie miesta patria okná a dvere, ich správne osadenie môže zásadným spôsobom eliminovať únik tepla. Torenit je tepelne i vodeodolný materiál, ktorý je stabilný a drží svoj tvar. Jedná sa o originálne vyvinutý materiál, špecializovaný pre svoj účel.

Pevný a stabilný podklad

Torenit navrhli odborníci zo spoločnosti TOR Cheb tak, aby bol na rozdiel od ostatných bežne používaných podkladových profilov tepelne izolovaný, mal celkovo lepšie vlastnosti a vyššiu nosnosť. Nejedná sa o univerzálny stavebný materiál, ale o produkt, ktorý má parametre vyvinuté na základe potrieb stavebných systémov. Torenit má nižšiu hmotnosť pri zachovaní rovnakej pevnosti, nosnosti a ďalších vlastností, ktoré majú iné komerčné materiály.

Zabraňuje kondenzácii vody

Kondenzácia vody je jeden z najväčších problémov spojených s tepelnými mostami. Vlhkosť a jej kondenzácia môžu viesť ku vzniku plesní, ktoré urýchľujú degradáciu stavebnej konštrukcie. Torenit je vysoko vodeodolný materiál a zároveň je odolný voči škodcom. Vďaka svojim vlastnostiam umožňuje dobré prevetrávanie vnútorných priestorov. Jednotlivé profily je možné individuálne frézovať podľa želania zákazníka a tým ešte viac znížiť riziko kondenzácie vlhkosti.

Zabraňuje úniku tepla

Správne osadenie okien a dverí do konštrukcie a ich dobré utesnenie sú zásadné pre čo najmenší únik tepla a tepelné straty. Nevhodný výber podkladových profilov môže zvýšiť energetickú náročnosť budovy rádovo o desiatky percent. Spoločnosť TOR Cheb má svoj vlastný technologický vývoj a zákazníkom vytvorí z Torenitu podkladový profil presne na mieru ich systému. Variabilita materiálu umožňuje viacero možností pre rôzne stavebné situácie.

Spoľahlivo splní ČSN 74 6077

Spoločnosť Tor Cheb vyvinula Torenit plne v súlade s normou ČSN 74 6077. Táto norma stanovuje všetky požiadavky na osadenie budovy oknami, okennými zostavami a dverami, vrátane ich návrhu, realizácie a kontroly. Pre každé stavebné riešenie zohľadňujeme individuálny variant na základe materiálu a konštrukcie. V našom online konfigurátore si môžete zdarma a nezáväzne zostavit profiláciu na mieru z pohodlia domova.